W ostatnim czasie możemy by świadkami ogromnego wzrostu zainteresowania zdecentralizowanej giełdy Uniswap. W związku z tym dąży do urozmaicenia posiadanej platformy, co w konsekwencji ma doprowadzić do promocji a jednocześnie utrzymać i zachęcić do korzystania jak największą ilość użytkowników. Te przyszłościowe plany mają być spowodowane wypuszczeniem własnych tokenów – UNI. Pierwsi użytkownicy już mogą poszczycić się posiadaniem jednych z najświeższych na rynku tokenów, a także szacować przyszłe zyski.
Uniswap posiada własne tokeny!
Wśród użytkowników zdecentralizowanej platformy Uniswap odnotowano ogromne poruszenie w związku z przekazaniem informacji o nowo wydanych tokenach UNI. Niebagatelna pozostaje także ich wielkość, w przekazanym komunikacie wskazano, że będzie ich aż miliard. Okres ich rozprowadzania prawdopodobnie będzie wynosił 4 lata. Z przedstawionego podziału wynika, że aż 60% będzie przeznaczone dla społeczności, z kolei 21,51% dla członków zarządu a 17,80% ma trafić do inwestorów. Pozostała część wynosząca 0,069% będzie przekazana dla portfeli konsultantów.
Warto wiedzieć: Senator Stanów Zjednoczonych zamierza promować bitcoina
Pierwsze 150 milionów tokenów UNI właśnie trafiło do dystrybucji. Każdy z użytkowników posiada możliwość odebrania po 400 tokenów przypadających na adres. Wystarczy, że ich aktywność na platformie Uniswap miała miejsce przed 1 września, czyli momentem, kiedy wprowadzono te znaczące zmiany. Zakładając, że użytkownik przeprowadzał operacje korzystając z wielu kont to ma możliwość kilkukrotnego odbioru tej sumy. Wówczas przy przy kursie wynoszącym 3,37 USD za pojedynczą monetę można uzyskać ponad tysiąc dolarów.
Ponadto tokeny UNI dodatkowo zostaną przekazane użytkownikom, którzy przed tym dniem na swoich kontach posiadali tokenu SOCKS. Odnosi się to również do osób, które posiadały nawet jeden ten token. Zgodnie z informacją mogą odebrać kolejne 1000 tokenów UNI.
Więcej informacji: Jak rozwija się branża bitomatów w Polsce?
Tokeny UNI mogą być także przekazywane poprzez dostawców płynności na Uniswapie V1, ale także Uniswapie V2. Wówczas przeliczane jest to proporcjonalnie do wniesionego przez nic wkładu. Bardzo ciekawy jest przypadek jednego z użytkowników, któremu udało się zabrać łącznie aż 120 tysięcy tokenów, co daje łącznie imponującą kwotę. Szacuje się, że ich wartość wynosi prawie pół miliona dolarów.
Skąd się wziął wzrost opłat w sieci Ethereum?
Okazuje się, że w ciągu niecałych trzech godzin od momentu publikacji przełomowego ogłoszenia doszło do gwałtownego wzrostu ilości transakcji, które były wysyłane do inteligencji umowy UNI. W konsekwencji doprowadziło to nieprzewidywanego wzrostu opłat transakcyjnych w sieci Ethereum.
Warto wiedzieć: Ethereum kontra Bitcoin – którą kryptowalutę lepiej w 2023 roku?
Dotyka to w szczególności użytkowników, którzy mają zamiar odebrać swoje tokeny UNI. Muszą ponieść z tego tytułu dodatkowe koszty, związane z zapłatą za odbiór należnych tokenów, ich wartość wynosi około kilkudziesięciu dolarów, co w gruncie rzeczy nie wpływa na opłacalność. Wzrost ilości użytkowników dokonujących transakcji doprowadziło także do wydłużenia czasu transakcji z powodu ilości transakcji oczekujących w kolejce.
Napisz komentarz