Wszystko wskazuje na to, że Tanzania jest następną wschodzącą gotową gospodarką do przyjęcia Bitcoina, jak i także kryptowalut.
Jasny przekaz Prezydenta
W poniedziałek, Samia Suluhu Hassan – prezydent Tanzanii wezwała centralny bank kraju do rozpoczęcia badań nad kryptowalutami. Hassan także podkreśliła rosnący wpływ aktywów cyfrowych na finanse globalne, stwierdzając, że byli świadkami pojawienia się nowej podróży przez Internet.
Podkreśliła również, że brak adopcji oraz także rozwoju kryptowalut w regionie Afryki Wschodniej. W całym regionie, także w Tanzanii, nie zaakceptowali ani też nie zaczęli korzystać z tychże dróg. Jej apel do Banku Centralnego jest taki, że powinni zacząć pracę nad tym właśnie rozwojem. Bank Centralny powinien być w pełni gotowy na zmiany i się nie dać złapać bez porządnego przygotowania.
Czytaj więcej: Wenezuela w kluczowym stanie odcina prąd górnikom
Tanzania chce iść w ślady Salwadoru
Komentarze Hassan pojawiają się na piętach naprawdę licznych ustawodawców w Ameryce Łacińskiej. Oni także naciskają na znacznie większą adopcję kryptowalut w tamtych wschodzących gospodarkach, w tym właśnie w Salwadorze. Jak ostatnio informowaliśmy prezydent tegoż kraju nadał Bitcoinowi status prawnego środka płatności.
Chociaż prawodawcy afrykańscy nie za chętnie podchodzili do kryptowalutowej branży, ten region od lat jest bardzo ważnym miejscem dla handlu P2P. Ponad połowę wolumenu reprezentuje Nigeria. To ten kraj plasuje tuż za USA jako drugi co do wielkości kraj na świecie jeśli chodzi o handel P2P. Wolumen Nigerii wynosi jakieś 8,5 miliona USD na tydzień. Drugi rynek P2P to Kenia, a później Ghana oraz RPA.
Zobacz również: Zespół Monero wykrył poważny błąd
Tanzania na chwilę obecną plasuje się na miejscu siódmym. W tym właśnie kraju w ciągu ostatnich dosłownie siedmiu dni zostało przetworzonych transakcji o wartości łącznej 90 000 USD. Musimy przyznać, że wynik ten robi ogromne wrażenie. Zobaczymy czy Tanzania stanie się drugim Salwadorem oraz czy uda się jej spełnić wszystkie swoje cele.
Napisz komentarz