Miłośnicy projektu Polkadot będą zachwyceni – światło dzienne ujrzał nowy, innowacyjny projekt o nazwie Polkadex. Jest to pierwszy zdecentralizowany kantor, który obsługuje łańcuch blokowy stworzony przez firmę Polkadot. W ramach przyspieszenia procesu rozwoju giełda zdecydowała się na prywatną zbiórkę funduszy, której wynikiem jest aż 3 milionów zebranych dolarów.
Czym dokładnie jest Polkadex?
Polkadex to innowacyjna, zdecentralizowana giełda, która działa na zasadzie księgi zamówień opartej na łańcuchu bloków Polkadot. Giełda powstaje w ramach koncentracji firmy na finansach zdecentralizowanych i główny nacisk stawia na system handlu peer to peer.
Czym będzie charakteryzować się giełda?
Tym, czym inne zdecentralizowane giełdy – przede wszystkim bezpieczeństwo. Polkadex oferuje jednak znacznie więcej funkcjonalności.Polkadex pozwala na użycie HFT poprzez boty. Protokół dopasowania zleceń pomiędzy portfelem zamówień a Market Maker również został zmieniony.
Zobacz również: Czym jest Airdrop? Czy istnieją darmowe krypto?
Co więcej, ustawiane są mosty krzyżowe bez zaufania pomiędzy Polkadot, Parachain oraz Ethereum. Jak wygląda przepustowość sieci Polkadex? W fazie testowej osiągnięto przepustowość operacyjną na poziomie 300 TPS. Finalnie ma ona zostać rozwinięta do poziomu 20 000 TPSów. Głównym celem Polkadex jest zwiększenie płynności związanej ze znacznym wzrostem wolumenu, który obserwowany jest na Polkadex. Dzięki temu koszty transakcyjne zostaną znacznie zmniejszone.
W jaki sposób finansowany jest Polkadex?
Zgodnie z przekazami, Polkadex uruchomi token jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Prognozy są bardzo pozytywne – sukcesy innych projektów sieci dają nadzieje na to, że token ERC-20 spotka się z bardzo ciepłym przyjęciem.
Czytaj dalej: Firma Roblox będzie realizować płatności w XRP
Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie, biorąc pod uwagę fakt, że Polkadot to jedna z najbardziej innowacyjnych sieci, która z powodzeniem może być nazwana blockachinem NextGen. Platforma wciąż jest rozwijana dzięki różnym prywatnym metodom finansowania. Inwestycje prywatne oraz duże firmy, które widzą potencjał sieci, decydują się na wsparcie finansowe.
Napisz komentarz