Stany Zjednoczone wprowadzają możliwość dokonywania opłat za pomocą kryptowalut za poszczególne usługi paszportowe. Pieczę nad takimi operacjami będzie sprawować specjalnie oddelegowana jednostka giełdy Coinbase.
Zasada działania
USA postawiły duży krok, który zaadaptuje kryptowalutę do nowych celów. Świadczy o tym ogłoszenie Peninsuli Visa o możliwości dokonywania opłat za niektóre z oferowanych przez nią usług za pomocą Bitcoina. Aby dokonać takiej opłaty, niezbędne będzie jej przetworzenie przez procesor płatności Coinbase Commerce.
W samej jednostce panuje przekonanie, że Peninsula Visa jest pionierem w dziedzinie płatności kryptowalutami za dokumenty osobiste. Uważają, iż po pandemii koronawirusa świat będzie dążyć do zmian zmierzających w kierunku zwiększonego nacisku na działania w przestrzeni cyfrowej, gdzie coraz więcej firm zaoferuje klientom możliwość płatności w walutach cyfrowych.
Warto wiedzieć: Chiny nakazują górnikom bitcoin z prowincji Yunnan wstrzymania działaności
Pierwsza umowa została podpisana na 12 miesięcy. W tym czasie za pośrednictwem Bitcoina będzie można dokonać opłat za odnowienie paszportu, jego duplikat, kolejne odnowienie i zmianę danych.
Mimo panującej pandemii, branża kryptowalut notuje nieustające wzrosty popularności. Świadczy o tym hossa na rynku Bitcoina i jego wartość dochodząca do rekordów sprzed trzech lat, kiedy to cena waluty była o krok od przekroczenia granicy 20000 dolarów.
Inne zastosowania Bitcoina
Nie tylko Stany Zjednoczone oferują opłaty w kryptowalutach. Przykładem z Europy jest szwajcarski kanton Zug, gdzie w BTC i ETH można płacić podatki do wartości 100000 franków szwajcarskich. Taka możliwość weszła w życie we wrześniu tego roku.
Klienci firmy TAP Network również mogą dokonywać transakcji m.in. w Bitcoinach lub złocie. Sprzedawcy, zrzeszeni w tym przedsiębiorstwie, a jest ich ponad ćwierć miliona, mają obowiązek przyjmowania takich wpłat.
Więcej informacji: Jak kupić i sprzedać akcje Inpost S.A.?
W Australii możliwość używania kryptowalut obowiązuje od 2015 roku. Dzięki temu obywatele posiadający kryptowaluty mogą w ten sposób płacić podatki, opłacać rachunki, dokonywać innych transakcji na dowolne konto krajowe czy dokonywać zakupów w sieci.
Napisz komentarz