Jak podaje Khaleej Times, jeden z łączników ds. bezpośrednich inwestycji zagranicznych będący własnością dubajskiego rządu zaczął przyjmować płatności w kryptowalutach. Kiklabb, bo o tej instytucji mowa, akceptuje Bitcoiny, jako środek płatności za wydawane licencje handlowe oraz opłaty wizowe.
Jest to niebywała okazja dla przedsiębiorców z całego świata, którzy od teraz maja ułatwiony dostęp do rozwoju swoich firm na terenie Dubaju raz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co ciekawe Bitcoin (BTC) nie jest jedyną kryptowalutą akceptowaną przez Kiklabb. Innymi cyfrowymi monetami, którymi klienci mogą płacić za wydanie licencji handlowej są Ethereum (ETH) oraz Tether (USDT).
Prowadzenie firmy w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Przedsiębiorcy, którzy decydują się na prowadzenie działalności na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich prócz standardowych problemów migracyjnych muszą być przygotowani na rejestrację w celu otrzymania określonej licencji handlowej obejmującej strefę wolnocłową lub lądową.
Strefy wolnocłowe gwarantują przedsiębiorcom możliwość zachowania 100% zagranicznej własności ich firm oraz brak ceł handlowych. Z kolei przedsiębiorcy, którzy chcą uprawiać lokalny handel powinni zaopatrzyć się w licencję onshore.
Warto wiedzieć: Kopanie kryptowalut na telefonie – czym jest?
Kiklabb jest instytucją zapewniającą oba typy licencji oraz świadczącą pomoc w organizacji usług lokalizacyjnych dla firm zagranicznych. Tasawar Ulhaq pełniący funkcję dyrektora generalnego firmy wyjaśnia, że decyzja o akceptacji płatności kryptowalutą była jedynie kwestią czasu z uwagi na rosnącą popularność cyfrowych monet wśród większości klientów firmy.
Bitcoin w Iranie
Sytuacja kryptowalut na Bliskim Wschodzie nie jest jednak tak kolorowa jak w Dubaju. Irańscy górnicy Bitcoina narzekają na tamtejsze gazety zawstydzające rząd pozwalający na tworzenie farm kryptowalut. Sytuacja tak ma miejsce mimo, iż rok temu prezydent Hassan Rouhani wydał nakaz sporządzenia specjalnej Narodowej Strategii Górnictwa Krypto.
Więcej informacji: Jaki portfel Bitcoin wybrać. Jak go założyć?
Decyzja ta była podyktowana dosyć niskimi cenami energii elektrycznej a co za tym idzie koniecznością znalezienia alternatywnych źródeł dochodu kraju. Konsekwencja tego stanu rzeczy stała się pełna legalizacja wydobywania kryptowalut w Iranie, która nastąpiła juz w sierpniu 2019 roku.
Napisz komentarz