Solana Pay to jedna z najpopularniejszych ostatnio technologii, która wzbudziła żywe zainteresowanie całej branży kryptowalut. Czym jest Solana Pay, jak działa i jakie są jej zalety i wady?
Podstawowe informacje o Solana Pay
Solana Pay to open sourcowy protokół, którego celem jest wsparcie programistów w procesie tworzenia i dostosowywania standardowych kryteriów płatności. Do czego możemy porównać tę technologię? Najłatwiej będzie nam odnieść się do analogii PayPala. Innowacja ta na stałe zmieniła już podejście do przetwarzania natychmiastowych płatności internetowych z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa.
Czytaj więcej: SOLANA – czym jest SOL, co to za projekt?
Solana Pay to krok naprzód, umożliwiający dodatkowe uwzględnienie niezmiennych tokenów. Solana zadebiutowała już w 2017 roku, a ojcem założycielem był Anatolij Yakovenko, który zauważył spory problem związany z brakiem znormalizowanego zegara czasu transakcji, które różnią się w zależności od bloku. Solana zapewnia nam działanie na tym samym zegarze przy jednoczesnym wyeliminowaniu czynnika walidacji. Tak oto Solana może być nazwana metodą Proof of History, będące naturalną kontynuacją podejścia Proof of Stake.
Jak działa Solana?
Solana zyskała swoją popularność dzięki otwarciu dużej platformy cyfrowych płatności, która gwarantuje szybkie i darmowe transakcje przy wykorzystaniu sieci blockchain. Zgodnie z opiniami ekspertów, platforma jest w stanie udźwignąć ciężar 65 tysięcy transakcji na sekundę.
Warto wiedzieć: Legii Warszawa oraz Juventusu Turyn na giełdzie Zonda
Dodatkowe ułatwienia w postaci szybkiego modułu integracji platformy z naszym biznesem e-commerce w zdecydowany sposób spopularyzowało tę innowacyjną metodę dokonywania bezpiecznych, natychmiastowych płatności.
Jakie są zalety i wady Solana Pay?
Zacznijmy od najważniejszych zalet związanych z technologią Solana Pay. To obecnie najszybsze rozwiązanie w obszarze przekazywania transakcji. Bitcoin zawiera około 7 transakcji na sekundę, Ethereum 13, natomiast SOL znacznie więcej, a jest do tego tańszy. Solana Pay to rzeczywiste rozwiązanie, które zapewnia nam możliwość realizacji płatności w czasie rzeczywistym, co z pewnością jest doceniane przez pracowników handlu, którzy oczekują szczegółowej informacji każdej transakcji, uwzględniając kwotę, walutę, opis transakcji czy miejsca docelowego portfela.
Więcej informacji: Google zainwestowało w blockchain i kryptowaluty 1,5 miliarda dolarów!
Czy Solana Pay ma jakieś wady?
Przede wszystkim jest to dopiero raczkujący projekt, który najlepsze chwile ma z pewnością jeszcze przed sobą. Tak wczesny etap technologii może wpłynąć na potencjale błędy, które mogą kosztować nas utratę środków finansowych zdeponowanych na platformie.
Napisz komentarz