Badania przeprowadzone przez jednego z dealerów samochodów luksusowych amerykańskiego stanu Nevada pokazują ciągły wzrost płatności w Bitcoinach. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej tylko trwającą hossę na rynku kryptowalut. Dlatego też coraz większą ilość inwestorów stać na zakup wysokiej klasy pojazdów po przeprowadzeniu udanych transakcji giełdowych.
Jak przebiegają transakcje?
Jeden z amerykańskich salonów samochodowych, posiadający w swoim asortymencie takie marki jak Ferrari, Lamborghini czy Bentley poinformował, że dokonał sprzedaży dwóch samochodów sportowych za kwotę ponad 6 milionów dolarów. Co ciekawe, klienci zapłacili w całości Bitcoinami. Szanowany Wall Street Journal podaje, że niektórzy dealerzy osiągają nawet 5-procentowe przychody wynikające z transakcji kryptowalutami.
Warto wiedzieć: Rok 2023 rokiem spadkiem oszustw na Bitcoin
Oczywiście przyjmowanie tych płatności odbywa się za pomocą pocesora BitPay. Od razu po otrzymaniu Bitcoinów kwota jest przeliczana na dolary amerykańskie i wysyłana dealerowi. Prowizja firmy zewnętrznej wynosi 1%, co jest stałą opłatą transakcyjną. Sami przedstawiciele salonu wraz z jego właścicielem, przekonują, że transakcja nie sprawia problemów żadnej stronie.
Wiele osób krytykuje Bitcoina za brak specjalnych kanałów płatności. Wtedy z pomocą przychodzi BitPay, który posiada w portfolio współpracę ze sprzedawcami z całego świata. W ten sposób inwestorzy z łatwością mogą wydawać środki zgromadzone w formie walut cyfrowych.
Popularność Lamborghini wśród bitcoinerów
Popularność Lamborghini wśród inwestorów sięga 2017 roku. Tegoroczne wydatki związane z zakupem luksusowych pojazdów świadczą, że inwestorzy powoli wydają zgromadzone wtedy środki.
Czytaj dalej: SQUID się okazał być scamem. Twórcy przeprowadzili – rug pull
Warto wspomnieć, że w niedługim czasie znów będzie można zaobserwować zwiększoną liczbę transakcji z udziałem Bitcoina i innych kryptowalut, gdyż ostatnie dni świadczą o kolejnym umocnieniu tego rodzaju pieniądza. Cena za jednego Bitcoina oscyluje w granicach 29 tysięcy dolarów a sama kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła barierę 500 miliardów dolarów.
Napisz komentarz